Co oznacza wydzielina z pochwy zabarwiona krwią u osoby w ciąży?

Witam. Jestem w 10 tygodniu ciazy. Tydzien temu (w dniu, kiedy dostalabym miesiaczke, gdybym nie byla w ciazy) zobaczylam wydzieline lekko podbarwiona krwia. Po wizycie na pogotowiu okazalo sie, ze wszystko jest w najlepszym porzadku i jest to calkowicie normalne. Lekarz zapisal luteine, mam brac przez kilka dni. Niemniej jednak bardzo niewielkie ilosci wydzieliny podbarwionej krwia wystepuja nadal. Sa czesem brunatne, czasem lekko rozowe. Czy to normalne? Czy powinnam miec powod do niepokoju? Wiola

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie delikatne plamienia są częstą nieprawidłowością w ciąży i często nie mają żadnego negatywnego wpływu na dziecko, tym bardziej, że kontrolne badania wyszły dobrze. Jeżeli zaś pojawią się jakieś niepokojące dolegliwości jak ból czy krwawienie żywo czerwoną krwią, to powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Myślę, że zainteresuje Panią artykuł dr Nicole Sochacki-Wójcickiej na ten temat. https://mamaginekolog.pl/krwawienie-w-pierwszym-trymestrze-czy-oznacza-poronienie/