Co oznacza wynik anty-TPO 306?

Dzień dobry odebrałam wynik anty-TPO(ICD-9:O09), który wynosi 306. Proszę o informację co to oznacza.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry,
anty-TPO oznacza poziom przeciwciał tyreoperoksydazie. Wzrost powyżej normy sugeruje chorobę zapalną tarczycy. Z wynikiem badania należy się zgłosić do lekarza zlecającego badanie/endokrynologa. Wynik podwyższony sam w sobie nie daje jednoznacznego rozpoznania i konieczne są dalsze badania, umożliwiające wdrożenie odpowiedniego leczenia.