Co oznacza wynik badania EEG u 20-latki?

Witam, może ktoś wytłumaczyć mi po naszym ludzkim języku? :) Z góry dziękuję. "Badanie wykonano w sekwencjach TSE i SE uzuskując obrazy T1, T2 zalezne oraz FLAIR i DWI w płaszczyznach poprzecznych, strzalkowych i czolowych. Ogniska podwyzszonego sygnalu w istocie bialej przykomorowo i podkorowo w obrazach T2 zaleznych i FLAIR o charakterze demielinizacyjnym lub naczyniopochodnym wielkosco do 2,3 mm..... "proszę o odpowiedz :)
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam!
To co Pani przysłała nie jest wynikiem EEG tylko MR głowy. Stwierdzono w istocie białej ogniska o silniejszym sygnale, czyli znacznie różniące się od reszty. Według opisującego ich charakter może być naczyniowy lub demielinizacyjny. Czyli różnicujemy charakter zmian: naczyniowe cz demielinizacyjne (lepsze są te pierwsze). Należy rozszerzyć diagnostykę! Ważny jest czas postawienia prawidłowej diagnozy. Sprawa neurologów!
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy