Co oznacza wynik badania histopatologicznego u 30-latki?

Co oznacza wynik badania histopatologicznego:A-B: Polip endometrialny-strzępki tkankowe: Fragmenty endometrium dyshormonotycznego , glownie z cechami wydzielania, fragmenty normotypowego endocervix, polip endometrialny podścieliskowo-gruczołowy.
Lek. Klaudia Kuśmierczuk

To badanie mówi o morfologii wyciętych polipów, które nie wyglądają na podejrzane. Takie wyniki zawsze należy skontrolować u lekarza, który zalecił badanie.