Co oznacza wynik badania histopatologicznego wycinka dwunastnicy?

Dzien dobry prosze o interpretacje wyniku histopatologicznego wycinka pobranego z dwunastnicy podczas gastroskopi. Blona sluzowa dwunastnicy ze skapymi naciekami zapalnymi z eozynofilow. Stwierdza sie zanik kosmkow I-go stopnia w skali III stopniowej. Podstawa do badania byly: bole brzucha, wzdecia, gazy, mdlosci, zaparcia, biegunki i choroba hashimoto zespol policystycznych jajnikow.

Lek. Tomasz Budlewski

opis może sugerować choroby z kręgu celiakii itp. konieczna jest wizyta u lekarza gastroenterologa i dalsze leczenie.