Co oznacza wynik badania moczu w 28 tygodniu ciąży?

Kobieta, 28 tydz. ciąży. Proszę o interpretacje wyników moczu: bilirubina nieobecna urobilinogen 2,0 mg/dL ketony nieobecne kwas askorbinowy nieobecny glukoza nieobecna białko ślad krew ślad pH 6,5 nitraty nieobecne leukocyty nieobecne leukocyty nieobecne ciężar właściwy 1,020 klarowność mętny kolor żółty krwinki czerwone 4-6 leukocyty 0-5 bakterie pojedyńcze nabłonki płaskie pojedyńcze śluz pojedyńcze fosforany bezpostaciowe dość liczne.

Witaminy w ciąży

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W pani moczu wykryto bakterie i jest to wskazanie do antybiotykoterapii, pod warunkie, że pobrała Pani mocz prawidłową techniką (do jałowego pojemniczka, wcześniej należy umyć okolice intymne, pierwszą porcję moczu oddać do toalety, a kolejną do pojemniczka). Jeżeli pobrała Pani w inny sposób, to należałoby powtórzyć badanie.