Co oznacza wynik badania obrazowego klatki piersiowej?

Jamy opłucnowe wolne na cień sylwetki serca nadprzeponowo po stronie lewej rzutuje się dobrze wysycony cień o wymiarach 8 cm na 5.5 cm zmiana związana z żołądkiem przepuklina roztworu przełykowego ?, aortą? w miąszu ? ponadto widoczny powyżej tej zmiany dobrze wysycony guzek wymiarów 5mm. co to oznacza ?

Lek. Tomasz Budlewski

oznacza to że konieczne jest rozszerzenie diagnostyka, na wstępnie wykonanie usg serca a także lub w pierwszej kolejności wykonanie TK klatki piersiowej.