Co oznacza wynik badania polipa trzonu macicy?

dzień dobry mam 34 lata jestem po zabiegu wycięcia polipa i wyłyżeczkowania macicy odebrałam dzisiaj wynik badania histopatologicznego polipa trzonu macicy i nie bardzo wiem co on oznacza a mianowicie w opisie makroskopowym są cztery fragmenty tkankowe wielkości do 1,4 cm i jakbym mogła prosić o objaśnienie mojego wyniku dziękuje bardzo

Lek. Michał Lenard

Sam opis makroskopowy określa jedynie co trafiło do badania, nie jest to właściwy wynik badania hist-pat. Sugeruje udać się z wynikiem do swojego ginekologa, który zinterpretuje wynik i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!