Co oznacza wynik badania RTG stawów kolanowych?

Dzień dobry. Odebrałem wyniki RTG stawów kolanowych AP i boczne. Oto opis: zwężenie szer. szpar stawowych w częściach przyśrodkowych i środkowych z pojedynczymi drobnymi osteofitami na krawędziach kłykci przyśrodkowych obu kości piszczelowych. Zwężenie szer. szpar stawowych w obu stawach rzepkowo- udowych z drobnymi wyciągnięciami kostnymi na biegunach rzepek. Drobne ognisko sklerotyzacji w obrębie kłykcia przyśrodkowego prawej części udowej- prawdopodobnie wyspa kostna. Jeśli można to prosiłbym o diagnozę i czy to coś powaznego? Dziękuję.

Opisane są zmiany zwyrodnieniowe. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta. Poprawę powinna przynieść rehabilitacja.