Co oznacza wynik badania spermy starającego się o dziecko?

Witam bardzo serdecznie, od ponad roku staramy się z partnerem o dziecko. Niestety jak na razie bez skutku. Mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto, wyniki mam w normie, przyjmuję Euthyrox 75. MiAłam drożność jajników i jest wszystko ok. Partner zbadał nasienie, wizytę mamy dopiero za tydzień. Czy mogę prosić o interpretację wyników? -Objętość 5,3 ml -upłynnienie 20 min. -lepkość ,barwa prawidłowa -ph 8,3 -aglutynacja - brak - komórki okrągłe 1-3 wpw -leukocyty 0,2 mln/ml -koncentracja mln/ml 44,1. w całym ejakulacie 233,5. -ruch progresywny mln/ml 27,7. w całym ejakulacje 146,9 -ruch całkowity mln/ml 31,8. w całym ejakulacie 168,5 -brak ruchu mln/ml 12,3. w całym ejakulacie 64,9 -morfologia - formy prawidłowe 9,3 -formy nieprawidłowe 224,1 . Dziękuję bardzo za odpowiedź

Przedstawiam normy -
Objętość ejakulatu ≥ 1,5 ml
Całkowita liczba plemników w ejakulacie ≥ 39 mln
Koncentracja plemników (liczba plemników w 1 ml nasienia) ≥ 15 mln
Ogólny odsetek ruchliwych plemników (ruch postępowy i niepostępowy) ≥ 40%
Odsetek plemników o ruchu postępowym ≥ 32%
Żywotność plemników (odsetek plemników żywych) ≥ 58%
pH ≥ 7,2
Morfologia plemników (odsetek plemników o całkowicie prawidłowej budowie) ≥ 4%

nie podała Pani żadnych jednostek przy wynikach.