Co oznacza wynik badania zatoki?

Witam co oznacza wynik badania zatoki: Brak pneumatyzacji lewej zatoki szczękowej która w całości wypełniona jest masami o gęstości średniej około 20 j.H. Niedrożne jest fizjologicznie ujście zatoki wypełnione podobnymi masami u podstawy lewej zatoki czołowej widoczna gęsta wydzielina z bezpowietrznościa tych partii zatok która jest stosunkowo słabo rozwinięta ,sitowe w 80 90%pozbawione powietrzności a pojedyncze komórki które mają zachowaną pneumatyzacja to dwie komórki sitowia tylnego na styku z Zatoką klinowa.

Masz do operacji wszystkie zatoki przynosowe po stronie lewej. Nie wiem na jakim tle to się dzieje. Sam muszę obejrzeć tą TK zatok. Śpiesz się. Idź do dobrej Kliniki Laryngologicznej w Warszawie. Może prof Niemczyk?