Co oznacza wynik MR 43-letniej osoby?

WITAM,CO OZNACZA WYNIK REZ.MAGN.W OBRĘBIE TYLNEJ CZĘŚCI ŁUKU L2, PO STRONIE LEW.WIDOCZE OGNISKO NIEPRAWIDŁOWEGO,NIECO NIEJEDNORODNEGO SYGNAŁU O WYM.OK.10*6*6 MM,W OBRĘBIE WYROSTKA KOLCZYSTEGO TEGO KRĘGU WIDOCZNE DOSC DOBRZE ODGRANICZONE OGNISKO NIEPRAWIDŁ.SYGNAŁU O WYM.OK 6*4*4 MM W TYM REJONIE BRAK CECH OBRZĘKU,OBIE ZMIANY BEZ CECH WZMOŻENIA KONTRASTOWEGO.SUGEROWANE ZMIANY MI.IN.TORBIEL TĘTNIAKOWATA KOŚCI ,KOSTNIAKA ZARODKOWEGO. CO TO OZNACZA? Ogólnie czuję ból w kr.lędż-krzyż DZIEKUJE ZA ODP.

Lek. Tomasz Budlewski

Oznacza to obecnosc zmiany która może powodować objawy, konieczność konsultacji neurochirurga