Co oznacza wynik badania kręgosłupa 43-letniej osoby ?

Co oznacza taki wynik? Niewielkie , lewowypukłe skrzywienie kręgosłupa piersiowego ,z nieznacznym , asymetrycznym obniżeniem przestrzeni międzykręgowej Th8-Th9 . Poza tym w obrębie krążków międzykręgowych zmian nie uwidoczniono. Kanał kręgowy bez cech stenozy. Nieznaczne zmiany wytwórcze o charakterze przeciążeniowym na przednich i bocznych krawędziach trzonów kręgów. Drobne zmiany wytwórcze w stawach międzywyrostkowych. Pień płucny szerokości 33 mm-granica normy. Wnioski: Niewielkie zmiany zwyrodnieniowo- wytwórcze kręgosłupa piersiowego, bez ewidentnego ucisku struktur

Szanowna Pani, bez opisu objawów klinicznych oraz celu, dla którego badanie zostało zlecone wynik tego badania w Pani wieku nie oznacza wiele ( jak we wnioskach + niewielki skrzywienie). Każde badanie dodatkowe jest wykonywane w jakimś celu. W tym wypadku nie znamy go. Pozdrawiam

M. A. Kasparek