Jak interpretować wynik RM piersiowego odcinka kręgosłupa u 24-latka?

Witam, Piszę z prośbą o interpretacje rezonansu magnetycznego piersiowego odcinka kręgosłupa, czy jest szansa wrócić na siłownię z takim wynikiem MR? MR piersiowego odc. kręgosłupa: Badanie wykonano w przekrojach strzałkowych w obrazach T1 i T2-zależnych, bez i z saturacja tkanki tłuszczowej oraz w przekrojach poprzecznych, na poziomach tarcz międzykręgowych, w obrazach T2-zależnych. Dyskretne pogłębienie fizjologicznej kyfozy i nieznaczna skolioza piersiowego odc. kręgosłupa. Na poziomie Th4/Th5 boczna, prawostronna protruzja tarczy międzykręgowej nieznacznie uciska na rdzeń kręgowy. Na poziomie Th8/Th9 tylno-boczna, prawostronna przepuklina tarczy międzykręgowej uciska na rdzeń kręgowy. Niewielkie tylne uwypuklenia tarcz międzykręgowych na poziomach th3/th4, th6/th7 i th7/th8 modelują i ograniczają przednią przestrzeń płynową kanału kręgowego, bez ucisku na rdzeń kręgowy. W pozostałym objętym badaniem odcinku kręgosłupa kanał kręgowy o prawidłowej szerokości, kanały korzeniowe w odc.piersiowym obustronnie bez cech zwężenia. Zmiany dehydratacyjne tarcz międzykręgowych w odc.th4-th10, z niewielkim ich obniżeniem. Trzony kręgowe o prawidłowej wysokości i strukturze, o równych płytkach granicznych. Rdzeń kręgowy o przebiegu korelującym z krzywizna kręgosłupa, o prawidłowej szerokości, o prawidłowej intensywności sygnału. Wnioski : Dyskretne zmiany degeneracyjne środkowego odcinka kręgosłupa piersiowego, z niewielkim uciskiem na rdzeń kręgowy na poziomach th4/th5 i th8/th9.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja neurochirurgiczna i decyzja o dalszym postępowaniu