Jakie są interpretacje wyniku MR kręgosłupa piersiowego i jakie ćwiczenia?
Zastanawiam się nad interpretacją wyniku MR kręgosłupa piersiowego. Byłem już u lekarza, ale chciałbym poradzić się jeszcze raz, ponieważ stosuje bardzo intensywne treningi interwałowe, oraz przygotowuje się do służby wojskowej, gdzie sprawność będzie mi niezbędna. Proszę o pomoc w interpretacji ;) Czy opisane dolegliwości są na tyle poważne, żeby się niepokoić ? Jakie ćwiczenia/zabiegi/masaże pomogą zniwelować powstałe dolegliwości ? Pozdrawiam i z góry dziękuje ;) Zamieszczam wynik: MR kręgosłupa piersiowego Badanie wykonano w sekwencjach SE Tl (sag. I eon), TSE T2 (sag. I axf, STIR (sag.): Niewielka tylna paramedialna prawostronna wypuklina pierścienia włóknistego^ tarczy międzykręgowej Thl-Th2, z drobną osteofitozą tylnych krawędzi trzonów kręgów, modelująca nieco przednią ścianę worka oponowego, bez kompresji rdzenia. Niewielka rozlana tylna wypuklina pierścienia włóknistego tarczy międzykręgowej Th2-Th3, modelująca przednią ścianę worka oponowego, również bez kompresji rdzenia. Niewielkie tylne podwięzadłowe, paramedialno-boczne lewostronne przepukliny jąder miażdżystych tarcz międzykręgowych Th3-Th4, Th4-Th5, Th5-Th6, z towarzyszącą osteofitozą tylno-lewobocznych krawędzi trzonów kręgów, uciskające przednlo-lewoboczną ścianę work3 oponowego i dyskretnie modelujące w tej części powierzchnię rdzenia. Niewielka tylna paramedialna prawostronna wypuklina pierścienia włóknistego tarczy międzykręgowej ThG-Th7, z drobną osteofitozą tylnych krawędzi trzonów kręgów, modelująca przednią ścianę worka oponowego i nieznacznie przednią powierzchnię rdzenia. Tylna, podwięzadłowa paramedialna prawostronna przepuklina jądra miażdżystego tarczy międzykręgowej Th8-Th9, z wnikaniem dokanałowym na głębokość 2mm, uciskająca przednią ścianę worka oponowego i nieco przednią powierzchnię rdzenia. Niewielka tylna paramedialna lewostronna wypuklina pierścienia włóknistego tarczy międzykręgowej Th1O-Th11, z drobną osteofitozą tylnych krawędzi trzonów kręgów, modelująca przednią ścianę worka oponowego bez kompresji rdzenia. Na pozostałych poziomach wypuklin czy przepuklin dokanalowych nie stwierdzono. Drobna osteofitozą przednich krawędzi trzonów kręgów. Nierówność blaszek granicznych trzonów kręgów z guzkami Schmorla w środkowej i dolnej części odcinka piersiowego kręgosłupa na tle przebytych w przeszłości zaburzeń kostnienia. Innych zmian w obrazie MR kręgosłupa i struktur kanału kręgowego w odcinku piersiowym nie stwierdzono. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Szpik kostny kręgów o prawidłowym sygnale. Przestrzeń przykręgosłupowa a także tkanki miękkie grzbietu i tylne odcinki żeber bez cech patologii. Z góry dziękuje i jeszcze raz pozdrawiam ;)

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
a jakie są dolegliwości? konieczna jest łączna interpretacja objawów, objawów w badaniu bezpośrednim, oraz powyższego wyniku, konieczna wizyta u innego lekarza neurochirurga.