Jak interpretować wynik badania RM u osoby z podejrzeniem SM?

Czy to SM? Poniżej rezonans. „W obrębie rdzenia piersiowego ujawniono nieliczne, niewielkie, do 2-3mm, zmiany o podwyższonym sygnale w obrazach T2w, bez pokontrastowego wzmocnienia - odpowiadające ogniskom demielinizacyjnym. Zmiany słabo wyodrębniają się na przekrojach strzałowych, lepiej widoczne są na przekrojach poprzecznych. Ogniska demielinizacyjne zlokalizowane są: - na poziomie Th3 lewobocznej części rdzenia wielkości 3x2,5mm - na poziomie Th7/Th8 w przednio-lewobocznej części rdzenia wielkości 2mm - na poziomie Th9 w przednio-prawobocznej części rdzenia wielkości 2mm Rdzeń kręgowy o prawidłowych wymiarach. Prawidłowy stozek rdzenia widoczny jest na poziomie Th12/L1. Dyskretne zmiany zwyrodnieniowe w postaci odwodnienia i niewielkiego przewężenia tarcz międzykręgowych w górnym i środkowym odcinku piersiowym, niewielkich wyciągnięcie kostnych na krawędziach kręgów. Wymiary kostnych ograniczeń kanału kręgowego w normie. W segmencie Th3/Th4 uwypuklenie krążka pośrodkowo-prawoboczne na głębokość do 2mm, z dyskretnym uciskiem na worek oponowy, w przyleganiu do rdzenia, bez kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych.”

Zbyt mało danych. Brak wywiadu. SM rozpoznaje się głównie na podstawie objawów i badania neurologicznego. MR jest badaniem pomocniczym. Watro również wykonać badanie płynu mózgowo-rdzeniowego - prążki oligoklonalne. Pozdrawiam