Co oznacza wynik MR kolana 34-latka?

Witam, Proszę o interpretację wyniku rezonansu kolana: Sygnał szpiku kości tworzących staw w normie Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowepowierzchni stawowych i rzepki Prawidlowa ilość płynu w stawie, nieco większa zarzepkowo od przysrodkowej strony Podejrzenie fałdu przyśrodkowego Ścięgno mięśnia czworogłowego uda o prawidłowym sygnale i zachowanej ciągłości ACL i PCL o zachowanej ciągłości i prawidłowym sygnale Łąkotka przyśrodkowa po części meniscektomia tylnego rogu z dyskretna sfera podwyższonego sygnału w pozostałej jego części Łąkotka boczna o prawidłowym sygnale Więzadlo poboczne przyśrodkowa i poboczne boczne oraz pasmo piszczelowo-biodrowe o prawidłowym sygnale i zachowanej ciągłości Troczki rzepki niepogrubiałe o zachowanej ciągłości Rzepka late realizuje w prawo z dyskretnym bocznym przyparciem Mięsień podkolanowy wraz ze ścięgnem o prawidłowym sygnale Sygnał chrząstki stawowej że zmianami II/Iii stopień w PFJ Ciało tłuszczowe Hoffy o prawidłowym sygnale Dol podkolanowy wolny Dziękuję,

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje przede wszystkim na zmiany zwyrodnieniowe. Wynik badania wraz z opisem muszą być ocenione przez ortopedę, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!