Co oznacza wynik MR stawów biodrowych 46-latki?

Proszę o wyjaśnienie opisu badania RM stawów biodrowych Słowo wyjasnienia -od około 2 miesiecy boli mnie lewe biodro (ból raczej pulsujący i bardziej doskwierający w nocy. utrudnia zasypianie, leżenie na lewym boku a ostatnio spowodował intensywny ból całego biodra i pośladka-utrudniał chodzenie, kulałam i stawiałam drobne kroczki) Kości: Lewostronnie w zakresie głowy kości udowej zmiana 12mm o wysokim sygnale w sekwencjach STIR i PD FatSat oraz niskim w T1W oraz pośrednim w T2W odpowiadać może chrzęstniakowi do różnicowania z geodą-weryfikacja w RTG lub TK Kaletki-wysięk w lewej kaletce okołokrętarzowej do 4mm , prawostronnie do 2mm Reszta jest ok bez zmian

Lek. Michał Lenard

Wynik wskazuje na obecność w głowie lewej kości udowej zmiany, która może być nowotworem łagodnym. Wynik należy potwierdzić za pomocą kolejnych badań - RTG, lub TK. Sugeruję, aby wynik ocenił Pani lekarz prowadzący, który następnie skieruje Panią na dalszą diagnostykę. Pozdrawiam!