Co oznacza wynik posiewu z pochwy ciężarnej?

Jestem w 32 tygodniu ciąży. Miałam robiony posiew z pochwy i wynik brzmi następująco: flora saprofityczna pochwy wzrost obfity . Wyhodowano : e. Coli i Enterococcus sp. Do lekarza prowadzącego mam 29.11.2019. Czy jest to groźne? Czy wynik ten oznacza - szczególnie flora saprofityczna wzrost obfity - ze są tez dobre bakterie typu Lactobacillus? Czy jednak nie ma ich wcale, ponieważ nie ma w „wyhodowano”?

Nie, dobrych bakterii niestety nie wyhodowano. Drobnoustroje flory saprofitycznej, ostatnio często określane są jako „bakterie oportunistyczne” bądź też „bakterie potencjalnie chorobotwórcze”. W normalnych warunkach pełnej formy organizmu człowieka, nie przynoszą one szkody zdrowiu.