Co oznacza wynik profilu nerkowego?

Dzień dobry. Jestem mężczyzną i mam 41 lat. Mój wzrost 178 cm a waga 115 kg. gospodarki lipidowej. Parę dni temu zrobiłem profil nerkowy i wyniki wyszły takie: badanie ogólne moczu - przejrzystość: przejrzysty, barwa: słomkowy, ciężar Od około 5 lat choruję na cukrzyce 2, mam również nadciśnienie i zaburzeniawłaściwy: 1'005 g/ml, pH: 5.5, glukoza: nieobecna mg/dl, ketony: nieobecne mg/dl, urobilinogen: w normie, bilirubina: nieobecna, białko: nieobecne, azotyny: nieobecne, nabłonki płaskie: nieliczne w prep., leukocyty: 0-1 wpw, erytrocyty świeże 0-1 wpw, bakterie: nieliczne w prep., mocznik: 36.00 mg/dl, kreatynina: 1.82 mg/dl, eGFR: 43.9 ml/min/1.73m2, kwas moczowy: 5.20 mg/dl., sód: 141 mmol/l, potas: 4.50 mmol/l, mikroalbuminuria w porcji moczu: 9.20 mg/l, kreatynina w moczu: 77.0 mg/dl, stosunek albuminy do kreatyniny 12.0 mg/g. Niepokoi mnie za duża kreatynina ponieważ co rok wzrasta a eGFR obniża się przy prawidłowym wniku ACR i innych nerkowych badaniach. Dodam jeszcze że spożywam często mięso drobiowe/wieprzowe i łykam od lat czasem regularnie NLPZ na bóle głowy. Proszę odpisać czy moje nerki pracują prawidłowo. Z góry dziękuje.

Konieczne dalsze leczenie pod opieką INTERNISTY, NEFROLOGA Wyniki wskazują na objawy niewydolności nerek; białkomocz; lipidy i nadwaga ; Nadużywanie leków przeciwbólowych na bóle głowy , może prowadzić do uszkodzenia NEREK I WĄTROBY!!

Pana wyniki " Jestem mężczyzną i mam 41 lat. Mój wzrost 178 cm a waga 115 kg. gospodarki lipidowej. Parę dni temu zrobiłem profil nerkowy i wyniki wyszły takie: badanie ogólne moczu - przejrzystość: przejrzysty, barwa: słomkowy, ciężar Od około 5 lat choruję na cukrzyce 2, mam również nadciśnienie i zaburzenia Ciężar właściwy: 1'005 g/ml, pH: 5.5, glukoza: nieobecna mg/dl, ketony: nieobecne mg/dl, urobilinogen: w normie, bilirubina: nieobecna, białko: nieobecne, azotyny: nieobecne, nabłonki płaskie: nieliczne w prep., leukocyty: 0-1 wpw, erytrocyty świeże 0-1 wpw, bakterie: nieliczne w prep., mocznik: 36.00 mg/dl, kreatynina: 1.82 mg/dl, eGFR: 43.9 ml/min/1.73m2, kwas moczowy: 5.20 mg/dl., sód: 141 mmol/l, potas: 4.50 mmol/l, mikroalbuminuria w porcji moczu: 9.20 mg/l, kreatynina w moczu: 77.0 mg/dl, stosunek albuminy do kreatyniny 12.0 mg/g. "

Ważne regularne pełne leczenie; kontrola ciśnienia krwi, ograniczanie leków pbólowych!!! i modyfikacja trybu życia, właściwa dieta, redukcja wagi, kontrola ciśnienia krwi, lipidów; parametrów biochemicznych krwi i moczu; Wywiad rodzinny!

Konieczna pełna konsultacja , wywiad, badanie; inne schorzenia, leki, ogólna sprawność fizyczna, tryb życia i pracy; używki etc; Stan emocjonalny, stresy odgrywają też dużą rolę

Do pełnej konsultacji neurologicznej, z wynikami badań ... Pozdrawiam i zapraszam Pozdrawiam