Interpretacja wyników morfologii krwi

Witam! Jestem kobietą, mam 40 lat. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników. Morfologia krwi: leukocyty 4,3 tys/ul, erytrocyty 4,55 mln/ul, hemoglobina 13,4 g/dl, hematokryt 40,7 %, MCV 89,5 fl, MCH 29,5 pg, MCHC 32,9 g/dl, płytki krwi 196 tys/ul, limfocyty % - 32 %, Inne - 9%, neutrofile - 59%, limfoctyty 1,4 tys./ul, inne (eo, bazo, mono) - 0,4 tys/ul, neutrofile 2,50 tys/ul, RDW-CV - 13 %, PDW - 15 fl, MPV - 11,80 fl, P-LCR - 40 %, OB - 5 mm/h.

Badanie ogólne moczu: przejrzystość - lekko mętny, barwa - słomkowy, ciężar właściwy =1,030 g/ml, ph - 5,5, glukoza - nieobecna (mg/dl), ketony - nieobecne (mg/dl), urobilinogen - w normie (mg/dl), bilirubina - nieobecna, białko - nieobecne, azotyny- nieobecne, Osad moczu: nabłonki płaskie - liczne (w prep), leukocyty 5-10 wpw, bakterie - liczne (w prep), kreatynina (ICD-9, M37)- 0,7 mg/dl, eGFR (iCD-9,M37) 90 ml/min/1,73m2, kwas moczowy (ICD-9, M45) - 2,8 mg/dl, glukoza - (ICD-9,L43) - 88 mg/dl. Lipidogram: cholesterol całkowity-178 mg/dl, cholesterol HDL - 68 mg/dl, cholesterol LDL - 98 mg/dl, trójglicerydy - 63 mg/dl. Próby wątrobowe: AST- 19 U/l, ALT- 11 U/l, bilirubina całkowita - 0,5 mg/dl, fosfataza zasadowa - 69 U/l, GGTP- 20 U/l, sód - 139 mmol/l, potas - 4,53 mmol/l, fosfor nieograniczony - 1,16 mmol/l, wapń całkowity- 2,38 mmol/l, magnez - 0,86 mmol/l, żelazo - 87,9 ug/dl, TSH - 1,010 uIU/ml, FSH- 3,49 mIU/ml, prolaktyna - 10,57 ng/ml, CA-125 - 22,05 U/ml. krew utajona w kale - ujemny, ferrytyna - 12,60 ng/ml, CRP wysokiej czułości - 0,340 mg/l. Niepokoi mnie zwłaszcza ten wynik CA-125. Czekam na odpowiedź.

Witam!
Ogólnie przedstawione wyniki badań są w normie. Jedyną nieprawidłowością wydają się być parametry w badaniu moczu (nabłonki płaskie,bakterie, leukocyty na granicy normy), które wskazują na infekcję układu moczowego. W związku z tym należy zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu zastosowania leczenia, szczególnie jeśli występują jakiekolwiek objawy podczas oddawania moczu. Wynik Ca-125 biorąc pod uwagę ogólną normę czyli 35 U/ml, znajduje się w normie. Warto wiedzieć, że w przypadku braku jakichkolwiek objawów ze strony narządów rodnych nie ma sensu wykonywanie tego badania. Podstawowym badaniem powinno być zawsze badanie ginekologiczne. Pozdrawiam serdecznie!