Co oznacza wynik RTG KP 71-latki?

Witam mam 71 lat odebrałam wynik rtg klatki piersiowej z opisem pola płucne bez zagęszczeń miąższowych o wzmożonym rysunku. oba kąty przeponowo żebrowe wolne. Sylwetka serca z przewagą komory lewej nieco powiększona..Aorta wysycona.Wnęki naczyniowe o poszerzonych naczyniach pól górnych.Na krawędziach trzonów piersiowych osteofity lekarz rodz. zapisał mi spironol mowiąc że jest nie wydolność krażenieniowa serca.proszę odpowiedż czy jest coś poważnego do kardiologa mam umówioną wizytę w pażdzierniku trochę się denerwuję

Powiększenie lewej komory serca może być właśnie związane z NS, ale też np. z nadciśnieniem. Nie wiem jakie ma Pan objawy, dolegliwości więc trudno mi pomóc. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.