Co oznacza wyniki badania betaHCG, gdy spóźnia się miesiączka?

Witam mam taki problem, od 3 dni spóźnia mi się okres wiec byłam zrobić bete wynik 123,4 mlU/ml. W laboratorium gdzie robiłam normy są takie : 3 tydz. ciąży 5,8-71,2 4 tydz. ciąży 9,5-750 5 tydz. ciąży 217-7138 6 tydz. ciąży 158-31795 Itd. Wiec z tych norm by wychodziło ze jestem w 4 tyg ciąży. Ostatnią miesiaczke miałam 19.03 czyli 5 tygodni temu i stad moje pytanie czy to stężenie jest odpowiednie na 4 tydzień ciąży ? Bo juz czytalam inne forum gdzie kobieta pisała ze ona w 2 tygodniu ciąży miała ponad 200mlU/ml a ja w 4 a mam tylko 123,4. Bardzo proszę o odpowiedź !

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wiek ciąży najdokładniej ustala się na podstawie wyniku badania usg. Jeżeli są odstępstwa między wiekiem ciąży z ostatniej miesiączki a tym z badania usg, to przy ustaleniu terminu porodu bierze się pod uwagę wiek ciąży ustalony na podstawie badania usg. Zaś wynik bhcg służy do monitorowania rozwoju ciąży i na jego podstawie nie ustalamy wieku.