Co oznacza zdjęcie RTG klatki piersiowej?

Zdjecie Rtg klatki piersiowej. Witam co oznacza wynik badania rtg: zaciennienie lewego kata p-z przez niewielką ilość płynu w jamie opłucnowej. Zmniejszenie przejrzystości miąższu płucnego w polu dolnym i środkowym lewym-zmiany niedomowe. Obwodowo w polu górnym lewym skupisko zagęszczeń pasmowatych. Sylwetka serca miernie powiększona . Łuk aorty wysycony nieco wydłużony. Wyniki dotyczą mojego taty ma 70 lat od jakiegoś odczuwa ból po prawej stronie. Bardzo proszę o odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Koniczna szersza diagnostyka proszę koniecznie zgłosić się do internisty