Co oznacza że wynik badania USG tarczyca niejednorodnek echogenicznosci?

Witam,byłam dziś na usg tarczycy i wyszło mi coś że tarczyca o niejednorodnek echogenicznosci. Dyskretnie wzmożonym unaczynieniu. Płat prawy 15×13×45mm Płat lewy 15×13×46 mm Pieśń 3mm Objętość tarczycy to 9ml. Co to znaczy jak to interpretować?

Oznacza to zmniejszenie objętości tarczycy (jest zbyt mała) oraz jej niejednorodność echogeniczną co może świadczyć o przewlekłym stanie zapalnym tarczycy. Radzę w tej sprawie, z tym wynikiem skonsultować się bezpośrednio z endokrynologiem. Są odpowiednie badania krwi, które jednoznacznie określą w jakim stanie jest i jak funkcjonuje dokładnie tarczyca.