Co oznaczają entezopatyczne skostnienia w obrębie przyczepu piszczelowego więzadła właściwego rzepki?

otrzymałem wyniki MR kolana prawego.Entezopatyczne skostnienia w obrębie przyczepu piszczelowego więzadła właściwego rzepki-po przebytej martwicy!Zaznaczone zmiany degeneracyjne więzadła krzyżowego przedniego. Dodatni objaw PCL.Więzadło krzyżowe tylne, więzadła poboczne, więzadło właściwe rzepki, troczki rzepki oraz rozcięgno mięśnia czworogłowego uda prawidłowe w obrazie MR.cialo Hoffy niejednorodne-obecność pasm zwłoknień. Wewnątrzstawowo widoczna nieco wzmożona ilość płynu.prosze o wyjasnieni

Tą martwicą proszę się za bardzo nie przejmować - to stare zmiany po przebytej przed laty chorobie Osgood-Schlattera. A inne zmiany mogą oznaczać naderwanie więzadła krzyżowego przedniego, jeśli był uraz.