Co oznaczają niewielkie zmiany sklerotyczne w stanach międzykręgowych?

Maz dostał wynik zdjecia RTG i ma niewielkie zmiany sklerotyczne w stanach miedzykregowych i bol tylu glowy prawie codziennie czy ten bul moze byc od tego kregu

Mało prawdopodobne żeby ból głowy mógł być od tego.
Niewielkie zmiany sklerotyczne to początek choroby zwyrodninieowej i w większości przypadków nie daje objawów. W razie utrzymywania dolegliwości warto rozważyć wykonanie rezonansu.
Pozdraiwam
dr n med Maciej Goch