Co oznaczają pęcherzyki na obu jajnikach?

Witam. Jestem po łyżeczkowaniu, poroniłam w 9 tygodniu ciąży. Dzień po zabiegu miałam wykonane badanie USG: Trzon macicy w przodozgięciu o wym. 63x55x61 mm. Myometrium jednorodne. Echo endometrium szer. 11 mm, bez przypływów naczyniowych. Prawy jajnik o wym. 37x14 mm, z drobnymi pęcherzykami śr do 5 mm i z ciałkiem żółtym. Lewy jajnik o wym. 29x10 mm, z drobnymi pęcherzykami śr do 8 mm. Zat. Douglasa bez płynu. Co oznaczają pęcherzyki na obu jajnikach? Dodam, iż była to moja pierwsza ciąża.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby moc odnieść się do powyższego wyniku proponuje powtórzyć usg po zakończeniu następnej miesiączki . A jak dotychczas Pani miesiączkowała?