Co oznaczają te krostki na sutku?

Witam, Mam 26 lat i nigdy jeszcze nie byłam u ginekologa. Niepokoją mnie zmiany w obszarze sutka. Od około 15 roku życia na moim sutku pojawiają się małe zmiany w postaci trądziku. Jest to biały, lity wyciek, który wyciskam z brodawki. Niepokoi mnie ten największy, opuchnięty. Wychodzi z tego bardzo dużo. Sytuacja ma miejsce na lewej piersi. W tym momencie stan "Zapalny" jest duży, obolały. Czy mam podstawy do zmartwienia?

Dzień dobry, szacuje się, że zmiany trądzikowe występują u około 80–100% osób pomiędzy 11. a 30. rokiem życia. Ocenia się, że choroba ta dotyczy około 80% młodzieży. W przypadku dziewcząt najwięcej zachorowań odnotowuje się w przedziale od 14. do 17. roku życia, a u chłopców to okres od 16. do 19. roku życia. Jedynie kilkanaście procent chorych wymaga, ze względu na ciężki przebieg schorzenia, ogólnego leczenia farmakologicznego. W tym przypadku rekomenduję wizytę u lekarza specjalisty z zakresu dermatologii. Na badaniu określi on podłoże problemu i jego zaawansowanie. Po przeprowadzenia wywiadu określi odpowiedni sposób leczenia i jeśli będzie to wymagane podejmie współprace z kosmetologiem. Taki sposób działania zagwarantuje najlepsze efekty leczenia. Terapia obejmuje także dobraną indywidualnie pielęgnacje domową. Jeśli będzie to konieczne lekarz dermatolog zaleci wykonanie badań z zakresu innej specjalizacji.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl