Co oznaczają wyniki z biocenozy pochwy w skali Nugenta?

Odebrałam właśnie wyniki z biocenozy pochwy w skali Nugenta mam 6 punktów (stan pośredni). Jestem w 12 tygodniu ciąży i chciałam skonsultować poniższe wyniki: Test aminowy - ujemny; clue -cells - brak; Nabłonki wielokątne - liczne wpw; Leukocyty - średnio liczne wpw; Ziarenkowce G - liczne wpw; Pałeczki G- - brak; Pałeczki G /G- - średnio liczne wpw; Corynebacterium spp. - nieliczne wpw; Lactobacillus spp. - poj. w prep. Czy to jest coś groźnego? Czy probiotyk ginekologiczny pomoże?

Lek. Tomasz Budlewski

Wg zaleceń ginekologa może być konieczne odpowiednie leczenie . Proszę zgłosić się do ginekologa prowadzącego ciąże