Co powinna zrobić osoba, która bolą piersi po zakończeniu karmienia dziecka?

Dzień dobry, Odstawiłam 2 tygodnie temu 1,5 roczną córkę od piersi. Zrobiłam to stopniowo ponieważ piersi bardzo twardniały. Nic więcej się nie działo, natomiast teraz od dwóch dni mam bardzo bolesne piersi. Nie zrobiły się twarde, choć czuje że są ciężkie, ani nie mam grudek, z sutkami też się nic nie dzieje, ale piersi bardzo bolą przy najmniejszym dotyku. Co z tym mogę zrobić? Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Pozdrawiam Anna K.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć