Co powinny zawierać okulary do pracy przy komputerze?

Od dawna używam okularów – 2 do prowadzenia samochodu i oglądania telewizji. Czy powinienem nosi okulary cały czas np. do czytania oraz do pracy przy komputerze w sytuacji gdy radzę sobie bez nich? Co powinny zawierać okulary do pracy przy komputerze? Słyszałem, że są takie, które umożliwiają obserwacje obiektów oddalonych i takie tylko do komputera. Które wybrać?

Witam,

istnieją takie okulary - okulary progresywne. Używa się ich do dali, bliży i odległości pośrednich. Do pracy biurowej jednak zalecane są okulary dwuogniskowe. Góre ognisko do ekranów monitora, dolne do bliżej znajdujących się elementów.

Ze względu na brak danych dotyczących wady wzroku ("plusy","minusy", astygmatyzm), trudo precyzyjniej odpowiedzieć na to pytanie.