Co robić z bólem stopy po operacji biodra?

Witam, Tydzień temu miałam wstawiana endoproteze biodra. To już druga operacja. Niepokoi mnie bardzo duży bol stopy, który odczuwam jak skurcz albo może jakieś niedokrwienie. Ciężko mi powiedzieć, boli mnie głównie duży palec i wierzchnia strona stopy pod palcami. Ta operacja sprawiła że mam o wiele większą opuchliznę. Czy to może mieć wpływ na bóle stopy i czasami kolana? Mam jeszcze szwy więc czy powinnam i czy mogę stosować jakieś preparaty zmniejszające opuchliznę. Za odpowiedź z góry dziekuje

prawdopodobnie to następstwa ucisku lub podrażnienia nerwu w trakcie operacji, przejdzie, można zastosować alanerv on