Co robić z bólem w okolicach wargi sromowej?

Witam, Od pewnego czasu czuję ból przy dotyku w dolnej części wargi sromowej jednocześnie ból promieniuje w okolice pachwiny i pod pośladek. Wydaje mi się, że czuję (czasami) w wardze sromowej małą grudkę jedynie podczas stania. Byłam u dwóch różnych ginekologów oni jednak nic nie widzą. Dodam, że prowadzę dosyć siedzący tryb zycia czy to może być przyczyną tego ?
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Jeśli dwie wizyty u dwóch różnych ginekologów nie dały odpowiedzi, to proszę zgłosić do urofizjoterapeuty. Myślę,że ten ból może wynikać z przeciążeń w mięśniach dna miednicy, napiętych więzadeł czy problemów z unerwieniem.

Urofizjoterapeuta zaproponuje terapie manualną lub ćwiczenia mięśni dna miednicy za pomocą biofeedbacku i elektrostymulacji.

W Poznaniu jest wielu specjalistów, np Michał Koszla.

Zapraszam do artykułu:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/bol-sromu-przyczyny-objawy%3famp=1

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/guzek-na-wardze-sromowej%3famp=1

Powodzenia

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska