Co robić z tym wysokim ciśnieniem i niskim pulsem?

Witam od kilku dni mam niski puls i wysokie ciśnienie (puls:53-66 ud/min) ciśnienie 150/85 stwierdzone nadciśnienie. Ten stan utrzymuje się już 3 dzień. Nic mnie nie boli. Przesypiam normalnie 8 godzin w ciągu nocy. Kiedyś już miałem podobną sytuację ale po kilku dniach puls wrócił do normy. Czy mam się czego obawiać?

Witam.Raczej nie ma powodów do obawy.Najpewniej puls jest relatywnie wolny z powodu wagotonii,czyli wzmożonego napiecia nerwu błędnego.Co do cisnienia to trzeba je kontrolowac,wdrożyć stosowne działania(dieta niskosodowa,regularna aktywność fizyczna)Jjeśli to nie pomoże-farmakoterapia.