Co się dzieje - zmęczenie, osłabienie?

Witam! Mam 23 lata, ostatnio czuję się bardzo zmęczona, osłabiona, bez sił... dokuczają mi zawroty głowy, senność, krwawienie z nosa, częste podziebienia, ostatnio notorycznie pojawiają mi się opryszczki na twarzy, jeszcze jedna nie zniknie, a pojawiają się kolejne i to skupiskami...jestem trochę zaniepokojona... Wyniki tarczycy w normie, a oto morfologia: WBC 8.1 RBC 4.91 HGB 13.4 HCT42.4 MCV 86 MCH 27.3 MCHC 31.6 RDW 12.7 PLT 345 MPV 7.7 - NA BADANIU PRZY TYM JEST STRZAŁKA PCT 0.265 PDW 11.5 NEU 61.0% , 4.96 # LYM 28.3 , 2.30 MON 6.8 ,0.55 EOS 3.5 , 0.28 BAS 0.4 , 0.03 ALY 1.2 , 0.10 LIC 0.9 , 0.07 -TUTAJ RÓWNIEŻ STRZAŁKA IML 0.1 , 0.01 IMM 0.2 , 0.02 IMG 0.6 , 0.05

Szanowna Pani!

Nie widzę w wynikach morfologii krwi niczego niepokojącego. Trudno powiedzieć coś na temat możliwej przyczyny dolegliwości bez możliwości zbadania pacjenta. W ramach dalszej diagnostyki proponowałabym oznaczenie poziomu glukozy, kreatyniny oraz wskaźników wątrobowych (Alat, Aspat) oraz wskaźników stanu zapalnego (OB, CRP) plus RTG kl. piersiowej. Jeżeli wyniki będą w normie, trzeba zastanowić się także nad potencjalną rolą takich czynników, jak stres bądź zmęczenie, spowodowane nadmiarem obowiązków w domu lub pracy. W takiej sytuacji trzeba koniecznie postarać się z tym walczyć - zadbać o prawidłową dietę, uzupełnianie witamin, wysiłek fizyczny.