Co to jest zamknięte nastawienie złamania kości ze stabilizacją zewnętrzną?

co to jest zamknięte nastawienie złamania kości ze stabilizacją zewnętrzną?czy można pod to podłączyć złamanie dwóch kości z przemieszczeniem?

Witam serdecznie. Zamknięte nastawienie kości oznacza repozycję bez zabiegu operacyjnego- prościej mówiąc bez nacinania tkanek by dostać się do kości. Stabilizacji zewnętrzna to także forma utrzymania zreponowanej kończyny z zastosowaniem gipsu, szyny itp. Oznacza to, że nie będą stosowane śruby wewnątrzkostne.

W uzupełnieniu powyższej odpowiedzi trzeba dodać, że istnieje również inna forma nastawienia i stabilizacji zewnętrznej. Polega ona na nastawieniu kości (pod kontrola rentgenowską, bez chirurgicznej kontroli miejsca złamania) i założeniu zewnętrznego stabilizatora mocowanego do kości poprzez specjalne śruby (wkręty) - a wiec jest to metoda operacyjna. Pozwala ona na kontrole kompresji odłamów i zwiększa możliwości wczesnej rehabilitacji.