Co znaczą ubytki kostne na dolnej krawędzi drugiego żebra prawej strony klatki piersiowej?

Opis badania RTG klatki piersiowej . Ubytki kostne na dolnej krawędzi 2 żebra prawej strony klatki piersiowej oraz zaburzenia struktury 4 żebra po tej stronie . W celu dokładnej diagnostyki wskazane badanie scytntygraficzne . Przy ujemnym wyniku w kierunku npl prozę w różnicowaniu wziąc pod uwagę chorobę Takayasu ,wrodzoną wadę serca związaną ze zmniejszonym przepływem przez krążenie płucne ,obecność skrzeplin w aorcie upośledzające drożność lub nerwiakowłókniakowatość typu 1

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka a jakie dolegliwości ? Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego powyszsza diagnostyke