Co znaczą widoczne silne jednorodne wzmocnienia w fazie tętniczej?

Nie wiem jak interpretwoać wyniki Rezeonansu magnetycznego, a do wizyty pozostało jeszcze sporo czasu. Wyniki: Wątroba w normie o gładkich obrysah, w segmencie 6 zmiana guzkowa o zrazikowatych obrysach, w badaniu natywnym izotensywna w obrzach T1-zależnych i miernie hyperintensywna w T2 o zwiększonej dyfuzyjnośći. W badaniu dynamicznym widoczne silne jednorodne wzmocnienia w fazie tętniczej, w fazach późniejszych izointensywna- nietypowy naczyniak lub FNH. Jak to interpretować?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka proszę udac się do lekarza zlecającego powyzsze badanie