Co znaczy dokładnie moje rozpoznanie histopatologiczne?

Witam, miałam pobierane wycinki z szyjki macicy, a także pobierane wyskrobiny do badania histopatologicznego. Rozpoznanie: 1. Dwa beżowe fragmenty tkankowe wielkości 0,8cm i 1,1cm. A - 2c (1) 2. Beżowe, śluzowe fragmenty tkankowe o objętości 2ml. B - c (1) Mikroskopowo: Ectopion. Cervicitis chronica activa. Mucus et fragmenta endocervicis. Nabłonek płaski jest widoczny na powierzchni jednego wycinka bez cech neoplazji wewnątrznabłonkowej. Niestety mam dość odległy termin do ginekologa na NFZ i chciałam się dowiedzieć co takie wyniki oznaczają? Czy warto udać się do lekarza prywatnie?

ma Pani zapalenie szyjki macicy przewlekłe - powinno być włączone leczenie, ew. posiew z kanału szyjki zrobiony. Nie wiem czy ma Pani objawy i dlaczego robiono w ogóle badanie. Lepiej byłoby konsultować się ginekologicznie w ciągu kilku dni .