Co znaczy Fragmenta mucosea canalis cervicalis ac metaplasia planoepithelialis focalis ac fragmenta endometrii in proliferation?

1,2. Fragmenta mucosea canalis cervicalis ac metaplasia planoepithelialis focalis ac fragmenta endometrii in proliferation. 3. Dysplasia epitheli paraepidermalis portionis vaginalis colli yteri gradu magno cum tegmentationem glandulares cervicales superficiales ac invasio recens. Ognisko inwazji o średnicy 1mm-pT1a1 w zakresie ocenionego materiału. Zatorów z komórek raka a obrębie naczyń nie stwierdzono. Co ten opis oznacza

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza ginekologa najlepiej onkologa i ustalenie dalszego procesu diagnostyczno-leczniczego