Co znaczy gastroskopia?

Gastroskopia- wycinki z okolicy przedodźwiernikowej żołądka. Średnio nasilone przewlekłe aktywne zapalenie błony śluzowej części antralnej żołądka bez mataplazji jelitowej, bez zaniku. Ponadto widoczne poszerzenie strefy dołeczkowej i Helicobacter pylori. Obraz morfologiczny nie wyklucza współistnienia gastropatii reaktywnej ze zmianmi w trakcie zapalenia bakteryjnego. Proszę o wyjaśnienie powyższego zapisu wyniku badań.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza zlecającego powyzsze badanie i odpowiednie leczenie