Co znaczy horyzontalne pęknięcie obejmujące róg tylny i 1/2 trzonu MM z obrzękiem tej łąkotki?

Horyzontalne pęknięcie obejmujące róg tylny i 1/2 trzonu MM z obrzekiem tej lakotki. Niewielki wysiek w zachylkach i przedziałach kolana. Okrywa chrzastna gładka. Policykliczna torbiel Bakera dl. Ok.52mm. Artroskopi ustalona na 22 sierpnia. Jaki czas jest powrotu do fizycznej pracy?tygodnie? miesiące? Od czego jest to uwarunkowane? Proszę o odpowiedź

Większość pacjentów po artroskopii stawu kolanowego usunięcie fragmentu łakotki po około 4 tygodniach wraca do pełnej sprawności . Jeżeli łakotka jest szyta okres ten wydłuża się przynajmniej dwukrotnie.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch