Co znaczy odźwiernik drożny, opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy bez zmian?

Witam. Mam 29 lat. Wczoraj miałam wykonywana gastroskopie. Oto wynik: przełyk o prawidłowej barwie, wpust wydolony ściśle obejmuje aparat, linia Z wyraźna, w dnie żołądka jeziorko żółciowe, śluzowka żołądka inkrustowana solami żółci, w części antralnej zmieniona zapalnie, układ faldow symetryczny, odzwiernik drozny, opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy bez zmian. Do tego test uerazowy dodatni. Proszę o konsultacje. Czy to coś poważnego. Pobrali wycinek do badania, strasznie się boję.

Nie ma Pani powodów do strachu. Z badania wynika, że ma Pani żółciowe zapalenie żołądka. Test ureazowy dodatni oznacza, że w Pani żołądku jest obecna bakteria Helicobacter pylori. Z przedstawionego opisu nie wynika, że miała Pani pobierany wycinek do badania histologicznego tylko na test ureazowy. Będzie Pani musiała zgłosić się do swojego lekarza, który zaleci kurację farmakologiczną i niezbędną w takim rozpoznaniu dietę. Warto też zmienić tryb życia- mniej stresu (ale ja nie wiem jak się to robi?).Jeżeli są dolegliwości bólowe to jest wskazane wykonanie USG j. brzusznej celem oceny pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Po leczeniu farmakologicznym i włączeniu odpowiedniej diety opisywane zmiany w żołądku powinny się wycofać.