Co zrobić, żeby zmniejszyć katar i kaszel u 4-latka?

Mój 4-letni syn będzie miał w marcu zabieg usunięcia trzeciego migdałka i podcięcia pozostałych. Strasznie chrapie, miewa bezdechy, kaszle wykrztuśnie w nocy, w dzień też. Nie ma gorączki. Ma okropny żółty gęsty katar, który schodzi mu z nosa w dużych ilościach. Jest bladziutki. Osłuchowo jest ok. Co zrobić żeby zmniejszyć katar i kaszel?

Zawsze przed osunięciem migdałków leczyłem zapalenie zatok u dzieci nawet przy pomocy wielokrotnych punkcji zatok. Polecam to przed operacją. Nigdy nie włożyłem noża do gardła w którym była ropna treść.