Cukrzyca typu 2 i podniesiony poziom glukozy

Mam cukrzycę t,2. Ostatnio prawie nie jem (stres). Przed chwilą kosilem trawę na czczo , po zamierzeniu miałem cukier 408. Jest godzina 13.00. Dodaje, że biorę Insuman Rapid Solo Star przed jedzeniem i Basal Solo Star na noc. Dlaczego tak jest? Wzrosło mi też ciśnienie i tętno , a były uregulowane.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik bardzo wysoki, wskazana konsultacja u diabetologa, być może zmiana dawkowania lub inny preparat. Powinien Pan także przestrzegac diety, głodzenie się plus dodatkowo wysiłek fizyczny, moze być niebezpieczne.
Pozdrawiam

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.