Cysta na jajniku i stosowanie Duphastonu

Na badaniu USG ginekolog zdiagnozowali cyste na jajniku i przepisał mi Duphaston który mam brać do 26 d cyklu z tym że na karteczce napisał między 12-26 dniem przez 10 dni cyklu dawkowanie na recepcie 1x1 a na kartce informacyjnej 2x1, jaką należy przyjąć dawke bo już sama nie wiem i w jakim dniu cyklu rozpocząć branie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by nie znając danych szczegółowych odpowiedzieć na pytanie jak powinna Pani dawkować Duphaston. Najpewniej powinno być to 2x1 tabl między 16 a 26 dniem cyklu, aczkolwiek proszę ponownie skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który wyjaśni wszelkie wątpliwości.