Czerwono-brązowe plamki na nogach - co jest przyczyną?

Witam! Jestem 24-letnią kobietą. Tydzień temu pojawiły mi się w okolicach krocza czerwono-brązowe plamki przemieszczające się również na wewnętrzną stronę ud. Nie swędzą ani nie pieką, również się nie łuszczą. Czy jest to grzybica czy może jakaś inna reakcja alergiczna? Proszę o odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia czy choroby infekcyjnej. Ostatnia wydaje się najbardziej prawdopodobna. Skóra w opisanych przez Panią miejscach często ma tendencję do podrażnień, jednak w tym wypadku raczej obraz zmian to wyklucza. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego.
 Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić i nie drapać. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam