Częściowa miniscektomia przyśrodkowa

witam chciałam sie spytać co to znaczy wycięcie kikuta acl i co to jest .oraz czesciowa meniscektomia przysrodkowa. i czy bez lekotki mozna funkcjonowac. jak mozna wzmocnic miesnie ud

Witam. Z tej opowieści wynika iż w kolanie jest kaszanka :( ... rozerwane lub oderwane więzadło krzyżowe przednie (acl) z pozostałym kikutem , który został wycięty? Owszem - bez łąkotki można funkcjonować, ale ostatnio ortopedzi dokonują implantacji. Ćwiczenia mięśni uda najlepiej poznać wykupując instruktażowo kilka zabiegów kinezyterapii - jeśli nie stać na pełny kompleks fizykoterapii. Wszystko to powinien wyjaśnić leczący ortopeda oraz pokierować na stosowne zabiegi.