Częste bóle głowy i oczu oraz dziecięce porażenie mózgowe, zez, astygmatyzm i krótkowzroczność

Mam częste bóle głowy i oczu (oczy bolą i tak pulsują czasem). Czy ból może się nasilać po rehabilitacji ?(bo tak mi się wydaje )Powiedziano mi że jak się ma wady wzroku to nie za bardzo by ćwiczyć czy to oznacza że nie mam chodzić na ćwiczenia?Mam dziecięce porażenie mózgowe , zez , astygmatyzm , krótkowzroczność i podejrzenie jaskry(czekam na wizytę do lekarza)

Witam. Tego typu wady wzroku stanowią względne przeciwwskazania do wykonywania forsownych ćwiczeń siłowych. Nie ma natomiast przeciwwskazań do podejmowania aktywności aerobowej np. biegania czy jazdy na rowerze. Dozwolony stopień aktywności fizycznej uzależniony jest jednak od stopnia zaawansowania wady wzroku.